volvo-c30Vairāk kā simts gadus cilvēki pazīst smagos elektriskos akumulatorus un baterijas, neatkarīgi no tā, kur tās izmanto – portatīvajos datoros vai automašīnās. Lai arī tehnoloģijas ievērojami palielinājušas elektrisko bateriju ietilpību un darba mūžu, tomēr tās ir salīdzinoši masīvas un neērtas. Elektroautomašīnu ražotājiem tas nozīmē, ka nobraukuma attālumu var pagarināt tikai samazinot automašīnas lietderīgo tilpumu un palielinot pašas automašīnas svaru.

Tomēr VOLVO sadarbībā ar Londonas “Imperial College” izgudrojuši janu nanotehnoloģiju, kurā elektriskie elementi iekausēti oglekļa šķiedras detaļās. Automašīnai standarta detaļas: jumts, motora un bagāžnieka pārsegi, durvis tika nomainītas ar citām, izgatavotām no pieminētās daudzkārtu oglekļa šķiedras ar elektriskās baterijas elementiem.

Rezultātā automašīnas svars samazinājās par 15 %, bet nobraukums ar elektrisko enerģiju pagarinājās par 130 kilometriem.

Pētījumus rūpīgi slēpa no citām Eiropas zinātniskām kompānijām vairāk kā trīs ar pusi gadus. Tagad tehnoloģijas tiek izmēģinātas automašīnā VOLVO S80.  VOLVO atklāja, ka jaunie oglekļškiedras paneļi uzlādējas ātrāk nekā standarta baterijas, un tajā pašā laikā ir izturīgi un elastīgi.

VOLVO speciālisti aprēķinājuši, ka šādos pārsegos var uzglabāt elektroenerģiju, kas varētu darbināt automašīnas 12 voltu “start-stop” sistēmu.

Pagaidām gan VOLVO nekā nesaka par drošību, jo varat iedomāties, kas notiek ar automašīnu un lieliem akumulatoriem avārijas gadījumā. Bet kā ar šiem jaunajiem paneļiem? Tāpat nav informācijas par jauno bateriju apkalpošanu un izmaksām, taču gan pienāks diena, kad smagie akumulatori būs vēsture.

 

Views: 55

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail