Kā jau norāda pats nosaukums, tad Kaņiera pilskalna taka atrodas pie Kaņiera ezera, tā dienvidrietumu krastā. Vēsturnieki joprojām nav precīzi noteikuši ne Kaņiera pilskalna vecumu, ne arī to, kas tieši to ir apdzīvojis. Viedokļi ir atšķirīgi. Vieni apgalvo, ka tur dzīvojusi kāda sena cilts, bet citi – ka starp uzbrukumiem kuģiem tur apmetušies jūras laupītāji.
Lai arī kāda būtu patiesā Kaņiera pilskalna vēsture, tā apmeklēšana ir patīkama laika pavadīšana ne tikai lai paskatītos uz pašu pilskalnu, bet arī no cita skata punkta redzētu arī pašu Kaņiera ezeru.
Kaņiera pilskalna taka sākas no automašīnu stāvlaukuma, kas atrodas pie ceļa starp Antiņciemu un Jāņukrogu. No Antiņciema apmēram 2,8 km attālumā, bet no Jāņukroga – apmēram 8 km.
Kaņiera pilskalna taka ir lokveida. Tās kopējais garums 1,3 km.
Savu gājienu pa taku sāku informatīvās zīmes norādītajā virzienā – paralēli autoceļam. Pavisam drīz taka nogriežas mežā. Iešana viegla, jo mežā takas virskārta klāta ar rupjas grants vai šķembu segumu. Tālāk, mitrajās vietās izbūvētas koka dēļu laipas.
Taka līkumo gar izgāzto koku saknēm un cieši starp vēl augošiem kokiem, līdz nonāk laukumiņā Kaņiera ezera krastā.
Laukumiņā izveidota piknika vieta, tomēr uguns kuršana te nav atļauta jo blakus sauss niedrājs. Laukumiņa viena mala ir paaugstināta – Kaņiera pilskalns. Uz paaugstinājuma uzbūvēts stabils un plašs divu līmeņu skatu tornis. No tā redzama daļa no Kaņiera ezera un tajā mītošie vai arī uz atpūtu nolaidušies migrējošie ūdensputni.
Vietām starp zālāju saliņām saviļņojas ūdens virsma. Tas liecina, ka aktīva dzīve ezerā notiek arī zem ūdens.
Pēc Kaņiera pilskalna taka šķērso akmens vaļņa paliekas. Pirmo reizi tur ejot nodomāju, ka akmeņi no seniem nocietinājumiem, jo, no kurienes purvaina meža vidū tik daudz akmeņu. Tomēr vēlāk internetā ieskatoties secināju, ka mans pieņēmums ir bijis kļūdains. Speciālisti secinājuši, ka akmeņu sakopojums nav vis cilvēku roku darbs, bet gan ledāju kušanas rezultāts.
Tālāk, aiz akmens vaļņiem atkal mitra vieta ar koka dēļu takas klājumu. Drīz vien taka iznāk purvainā ezera krastā. Kā var lasīt informatīvajā materiālā – tas esot zāļu purvs. Abpus takai gara zāle, niedrājs. Saulainā laikā esot iespēja redzēt arī kādu zalkti. Manas pastaigas laikā nez vai kāds no tiem nāca sildīties uz takas, jo, kaut arī zilajās debesīs spīdēja saule, pūta vēss ziemeļpuses vējš.
Pēc zāļu purva taka taisnā virzienā pa cietu pamatu dažās minūtēs aizved līdz sākumā pieminētajai automašīnu stāvvietai. Un īsais ceļojums par Kaņiera pilskalna taku ir noslēdzies.
Līdz Kaņiera pilskalna takai var nokļūt arī braucot no Ķemeriem. Ķemeros jābrauc pa Robežu ielu cauri Raganu purvam apmēram 5 km. Pa ceļam Raganu purvā var arī apstāties uz veikt īsu, interesantu pastaigu pa Sēra dīķu taku. Pēc tam turpināt ceļu cauri Antiņciemam līdz Kaņiera pilskalna takai.
Views: 146